W niebezpiecznym precedensie i w cieniu haniebnym międzynarodowym milczeniu
Dziś, w czwartek, 18 sierpnia 2022 r., izraelska armia okupacyjna zaatakowała o świcie siedzibę siedmiu palestyńskich instytucji praw człowieka i innych działających na polu społecznym i obywatelskim, czyli „Al-Dameer”, „Al-Haq”, Centrum badań „Bisan”, „Komisje Pracy Rolnej” , „Związek Komitetów Kobiet”, „Międzynarodowy Ruch na rzecz Obrony Praw Dziecka – Palestyna” i „Komisje Zdrowia”. Te instytucje znajdują się w samym centrum miast Ramallah i Al-Bireh, które są pod całkowitą władzą Autonomii Palestyńskiej. Żołnierze izraelscy ukradli dokumenty, które rejestrują wiele zbrodni okupacyjnych i uważane są za dowody kryminalne do przedłożenia przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym.
Armia izraelska wycofując się, permanentnie zaspawała drzwi do instytucji, które podlegają prawu palestyńskiemu.
Ta zbrodnia i inne zbrodnie nie ustały od 75 lat, a raczej są kontynuowane w sposób systematyczny, aby wykończyć Naród Palestyński, osłabić jego instytucje i zabić jakąkolwiek nadzieję na polityczne i pokojowe rozwiązanie dwupaństwowego. Izrael dąży do utrwalenia swojej okupacji, stając się państwem dyskryminacji rasowej.
Wyraźnie widzimy i obserwujemy podwójnych standardów niektórych członków społeczności międzynarodowej, to haniebne milczenie nie jest już akceptowalne ani zrozumiałe w obliczu zbrodni popełnianych przez Izrael przeciwko Narodowi Palestyńskiemu, podczas gdy postrzegamy tych członków jako silnego obrońcę prawa człowieka oraz prawo państw i narodów do samostanowienia i oporu wobec okupanta w innych miejscach na świecie.
W obliczu podwójnych standardów i w świetle tego międzynarodowego milczenia tempo izraelskich zbrodni przeciwko Narodowi Palestyńskiemu i jego instytucjom wzrosło, a Izrael uznał, że to milczenie jako niezadeklarowaną zgodą na eskalację sytuacji w regionie.
To wymaga od społeczności międzynarodowej jasnego i moralnego stanowiska, by powstrzymać izraelską okupację i zobowiązać ją do poszanowania traktatów międzynarodowych i umów dwustronnych, aby sprawy nie osiągnęły poziomu, którego skutki nie da się oszacować i mogą doprowadzić do eksplozji.
W związku z powyższym konieczne stało się zajęcie przez państwa i organizacji międzynarodowych i pozarządowych jasnych i skutecznych stanowisk, które prowadzą do pociągnięcia Izraela do odpowiedzialności za jego zbrodnie, co jest początkiem drogi do bezpieczeństwa, stabilności i pokoju.