W tych trudnych chwilach upamiętamy 73. rocznicę Nakby narodu palestyńskiego, katastrofa, która jest codziennie utrwalana w wyniku kontynuacji agresji izraelskiego okupanta. Czystki etniczne przeciwko narodu palestyńskiego i niszczenie muzułmańskich i chrześcijańskich miejsc kultu i instytucji humanitarnych. Jerozolima i dzielnica Sheikh Jarrah są miejscem czystek etnicznych i na tym nie koniec.
Mentalność ekstremizmu, która napędza Tel Awiw, napędza cykl przemocy i zabijania.
Izrael jest podmiotem ponad prawem i nie ponosi odpowiedzialności za swoje czyny. Izrael atakuje naród palestyński kiedy chce i jak chce, ponieważ wie, że świat nie pociągnie Izraela do odpowiedzialności za swoje zbrodnie, gdyż jest pod ochroną USA.
Międzynarodowe milczenie zachęca zabójców do kontynuowania swoich zbrodni. Tak to wyglądało podczas II Wojny Światowej i to samo się powtarza dzisiaj przeciwko Palestyńczykom.
Jak długo świat pozostanie świadkiem zbrodni czystek etnicznych i dyskryminacji rasowej, które mają miejsce wobec narodu palestyńskiego? Jak długo międzynarodowe rezolucje pozostaną bezskuteczne w Radzie Bezpieczeństwa? Jak długo głos międzynarodowego sumienia będzie zagłuszony przez ryk izraelskich czołgów i samolotów bombardujących Gazę? Ile będzie trwał odgłos izraelskich kul w Jerozolimie, Ramallah i Lod?
Wartości ludzkie są deptane butami izraelskich żołnierzy okupacyjnych, a społeczność międzynarodowa musi się w końcu obudzić i zabrać głos.
Ostrzegam przed ohydnymi zbrodniami przeciwko narodowi palestyńskiemu, a jeśli system międzynarodowy się nie obudzi, to staniemy w obliczu bardziej przerażających zbrodni niż to, co wydarzyło się podczas II Wojny Światowej, popełnionej przez Izrael -ostatnie państwo okupacyjne na świecie- przeciwko narodowi palestyńskiemu.
Konieczne są konkretne działania, kierowane przez społeczność międzynarodową, aby zakończyć tę niebezpieczną sytuację a to się nie spełni bez zapewnienie rozwiązania dwupaństwowego.
Państwo Izrael istnieje i jest uznawane. Czas na uznanie niepodległego i suwerennego Państwa Palestyny ze stolicą w Jerozolimie oraz zapewnienie prawa powrotu uchodźców palestyńskich.
Dopiero wtedy możemy mówić o zapewnieniu bezpieczeństwa, stabilności i pokoju w regionie i z nadzieją możemy patrzeć w przyszłość.
Ambasada Państwa Palestyny w Polsce
.
.